Prosinec 2017

Není čas

12. prosince 2017 v 18:15 | Ann |  Myšlenky
V životě toho musíme ustát hodně. Musíme se naučit vypořádávat s novými situacemi a pocity. Musíme zvládnout bezpočet překážek a nikdo z nás z toho nevyvázne bez úhony.
S koncem léta jsem opustila jednu životní etapu, z čehož jsem měla zpočátku radost a z části pořád ještě mám. Na druhou stranu ale začínám pociťovat i jiné důsledky onoho přehoupnutí se do další životní fáze. Ano, životní fáze - tak by se to dalo nazvat. S koncem srpna jsem vykročila pravou nohou do nového života. Do života mě jako samostatné osobnosti. Jako nezávislá žena beze strachu z neustálých přešlapů a nepatřičností. Nikdo mě už nemohl podkopávat a zraňovat. Byla jsem neohrožená.
Poslední dobou se ale povinnosti jen hrnou a mé nové já, ne že by ztrácelo na neohroženosti, spíš se jen malinko zapřelo ku prospěchu vyšších cílů, neb nemá onu berličku, na kterou bylo, v podobě jisté drahé polovičky, zvyklé přenést alespoň část strastí, jež ho soužily. Podtrženo sečteno mám prostě teď frmol! Všichni, doufám, víme, jaké to je, když si ani nestíháte všímat, co je za den, nebo dokonce týden, přese všechny ty povinnosti, které vám žerou veškerý čas. Člověk nemá ani prostor nad čímkoliv přemýšlet. Prostě žije a ani si nestíhá všimnout.
To je bohužel tak trochu hyperbola, neb mé mysli neuniklo, že jsou za pár dní ty debilní Vánoce...
Z nějakého mnou zatím nepochopeného důvodu se mi do toho všeho v životě objevil nový člověk. Osoba, jejíš duše je té mé velice blízká. Avšak uprostřed toho všeho se právě teď opravdu necítím na... Na co se necítím? Vždyť já ani nic necítím.
Má sestra se o mém stavu vyjádřila velice trefně: "Jedeš teď na režim přežití. Na emoce prostě není místo," a mně nezbývá než souhlasit. Sama to nedokážu vyjádřit lépe. Staň se co staň, ze mě nikdo jediný projev emocí nedostane. Necítím ani zášť, ani vztek, ani smutek, ani radost a ani lásku.
A nejspíš se ani necítím na jakýkoliv pokus o vypointování tohoto zápisu. Stačí mi jen doufat, že stejně tak, jako čtenář, který to se mnou vydržel až k tomuto závěru, to se mnou vydrží i ona osoba. A jestli ne, pak to jistě dopadne tak, jak má.

Ann