Nebezpečná známost

6. května 2017 v 18:50 | Ann |  Myšlenky
Jsem v pasti. Lapena do pavučiny vášně. Vášně, jíž se nehodlám vzdát. Nechci. Je příliš krásné se vznášet na vláknech zdánlivé lásky, jež mě zahlcuje ze všech stran.
Poprvé je u mě. Sedí za stolem a jeho spalující pohled mě doprovází na každém kroku. Roztřesenou rukou mu podávám hrneček s čajem. Srdce mi bije jako zvon. Nemůžu toho muže vystát. Zpropadená arogance z něj přímo srší. Nesnáším jeho sebevědomý postoj, pevný stisk ruky, jeho temný pohled, ze kterého se mi podlamují kolena. Každičký detail mě vyvádí z míry. Příliš vysoký, příliš světlé vlasy, příliš tmavé oči, příliš hluboký hlas, jež mi rozvibruje celé tělo.
Naše pohledy se setkají a já zapomenu dýchat. Nedokážu se ubránit síle, jež mě k němu vábí. Nezvládnu už vzdorovat jeho vůni, když se ke mně pomalu přiblíží. Propadám jeho pevnému stisku a spalujícímu pohledu.
Hlava mě bolí a nedokážu zastavit agresivní tlukot srdce. Myšlenky se valí jedna přes druhou. Jsem snad nespokojená se svým životem takovým, jaký je? Cožpak mi nestačí milující partner? Lepšího si nemůžu přát. Nepřeji. Přesto mě to nepředstavitelnou silou táhne k němu.

Svět se vždy postará. Říkejte tomu, jak chcete. Vesmír, Bůh, Osud, Prozřetelnost - náš život není nikdy předvídatelný. Člověk se snaží směřovat jedním směrem, ale existují situace, které jednoduše nemáme pod kontrolou. Možná tento výrok prokazuje mou slabost. Možná je v něm ale něco pravdy. A možná někdy opravdu nemáme na výběr, ať už jsme tlačeni, morálkou, chtíčem, ambicemi, či třeba vášní. A někdy jednoduše přenecháme naše rozhodnutí v cizích rukách...
Ač mám na srdci ještě spoustu nevyřčených myšlenek, prozradila jsem jich až příliš. Jsem tedy nucena článek ukončit právě v tuto chvíli.

Ann
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama