Co chybí...

7. ledna 2017 v 1:25 | Ann |  Myšlenky
Je to tak. Člověk pravděpodobně nikdy nemůže mít to, co chce. Vždycky je to to druhé, co potřebuje. To, co mu chybí.
Pokud jste sám, sama, na devadesát procen vám schází partner. Nebo to tak alespoň cítíte.
Pokud máte partnera, milujícího takřka až za hrob, kvůli němuž se bojíte jít na návštěvě vyčůrat, aby neměl žárlivý výstup, chybí vám volnost.
Když vaše těžce pracující polovička večer přijde domů, svalí se na gauč a vy ji ani za zlaté prase nevytáhnete na vernisáž nebo do divadla, trápí vás stereotyp.
A když je váš partner příliš aktivní a neustále připraven podniknout tůru, návštěvu kamarádů, kina, večeři s rodiči, fotbalový zápas, párty, bungee jumping a rozdávání jídla bezdomovcům, a to všechno v rámci přesně stanovené hodiny, kterou si na vás každý druhý den vyčenil, začne vám scházet ten blažený stereotyp. Kouzlo romantiky. Večeře při svíčkách, u které se nebudete spou s dalšími pěti lidmi překřikovat o tom, kdo z vás měl dražší dovolenou, ale budete tam jen vy dva a možná nebudete ani mluvit. Budete jen vnímat přítomný okamžit a vychutnávat si každou vteřinu své vzájemné přítomnosti. A pokud se vám tato myšenka zdá značně bláhová, určitě se shodneme na tom, že by možná stačilo i jednoduché a prosté sledování fimu z postele. Jednoduché bytí. O to tu přece jde, ne? K čemu fotbalový zápas, párty, bunjee jumping... Ano, pokud to oba chcete, ale proč, když si jeden přeje to mít už co nejrychleji za sebou? Neměl by vztah být o souznění dvou duší? O tom, že je pro jednoho daleko cennější ten druhý? Nemluvím o sebezapírání. Mysím tím pochopení.


Asi není nutno nijak zvlášť vysvětlovat, ve kterém druhu vztahu se nacházím. Ono to ale, jak to tak bývá, samozřejmě není tak jednoduché. Necítím se nepochopeně, ztrhaně ani sebezapřeně. Přecejen ale trošku nešťastně. To jsme ale celé my. Nemmám pravdu?

Ann
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 7. ledna 2017 v 1:34 | Reagovat

to znám

2 Lawrence Lawrence | 11. února 2017 v 11:51 | Reagovat

Ámen :) Akorát to zakončení vyzní, jako že se to týká jenom žen...Jinak hluboká myšlenka na půl 2 ráno. ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama