Srpen 2016

Zas a znovu

15. srpna 2016 v 0:05 | Ann |  Myšlenky
Zase to cítím. Po dlouhé době mám znovu uvnitř hrudi zběsile bušící srdce, aniž by se mi zdála noční můra, aniž bych se v noci probudila s děsem v očích.
Už jsem skoro zapomněla, jaké to je. Jaké je, když se podíváte do té jediné tváře a z nevysvětlitelného důvodu se musíte smát.
Uplynula dlouhá doba od chvil, jež připomínaly tyto. Chvíle, kdy jsem byla...
Byla jsem šťastná? Ano, byla. Ale od chvil, kdy jsem byla nešťastná právě kvůli onomu předchozímu štěstí, zase tak dlouhý čas neuplynul. Ještě jsem nestihla zapomenout. Nezapomněla jsem na noční děsy a oni nezapomněly na mě.
Každý (upřímně doufám, že opravdu každý) někdy zažil nebo zažije lásku. Krásný cit, říká se. Ale v tak ryze čisté emoci je ukryto tolik bolesti. Při každé vzpomínce na lásku se přivalí ničivá vlna. Vzpomínka na kohokoliv, koho jsme milovali, bolí. Ne, tak to není. Vzpomínka na toho, o koho jsme přišli, bolí.
Hladové plameny mi svírají srdce. Nemohu se nadechnout. Je toto láska? Bolest je to nejsilnější, co z lásky zůstane. Štěstí je příliš pomíjivé.
Jak se mohu znovu oddat tomu, čím už jsem přošla. Tomu, čím už jsem byla nucena projít tolikrát. Neustálý koloběh nacházení radosti a opětovné ztrácení víry.
Celý život je jen jedna velká zkouška, říkají. Že prý náhody neexistují. Možná mají i pravdu.
Bojím se, že ztratím to, co mě dělá šťastnou. Bojím se tak moc, že ono štěstí odháním.
Jediné, o co stojím, je láska.
Jediné, co ode mne stále prchá, je láska.
Jediné, co mě naplňuje, čím žiji, je láska.
Jediné, co mě děsí, je láska.
Jediné, co mě děsí, je ztráta.
Jediné, co mě děsí, jsem já sama.
Ann