Proč se (ne)zamilovat?

25. října 2015 v 18:45 | Ann |  Názory, recenze

Láska je, jak všichni víme, stejně tak úžasná, jako zničující.

Perfect!!:


  1. Máte se vždy o koho opřít. Důležitý fakt, za předpokladu fungujícího vztahu. Na druhou stranu... Co když někoho milujete, ale stejně v něm nenacházíte oporu? Selský rozum mi napovídá, že to není zcela v pořádku...
  2. Máte se na co/koho těšit. Není nic lepšího, než když po příšerném dni v práci nebo ve škole najdete klid v partnerově náruči. Jenomže co když vás ten, koho milujete, tak úplně neutěší? Co když už jednoduše jeho objetí nezabírá?
  3. Klid. Všude ve vašem životě panuje chaos. Rodina, škola, práce, přátelé - starosi kam se jen podíváte. A pak je u on. Ten, kdo se vám dokáže podívat do očí a úplně vás tím zklidnit. Ale co když je to naopak? Co dělat v tom případě, když je váš miláček tím důvodem k lupání jednoho sedativa za druhým?
  4. Fenyletylamin, dopamin, noradrenalin. Tyto tři potvůrky se na nás projevují jako takzvaná zamilovanost. Všichni to známe. To neustálé usmívání se, pocit lehkosti nebo pobláznění. Jsou to fajn hormony, ale když se přestanou vyplavovat, je to méně fajn. Partner nám zevšední a vtah se stává nudným. To je ale, dle mého názoru, chyba "účastníku vtahu". Jak je možné, že nám ten, do nějž jsme se tak bláznivě zamilovali, najednou už nepřijde tak úžasný?
  5. Máte jistotu. Sama tvrdím, že si lidé ve vtahu nesmějí vzájemně zevšednět a úplně nesnáším, když se žena (či muž) stane parnerovou jistotou, čímž se ona jistota stává osobou, o kerou se nemusíme zajímat. Kam by přece šla? Z druhé strany je dobré vědět, že když je nejhůř, je tu.
  6. Souznění. Je skvělé mí někoho, kdo vás zná dokonale. Ví, jaký druh kávy máte rád/a i jakou barvu košile nemá nosit, protože ji nesnášíte. Ale když někoho bláznivě milujete, víte o něm všechno, snažíte se mu vyhovět jak jen to jde a on ani neví, jakou máte barvu očí (v horším případě vlasů), celkem to zabolí.
  7. Komunikace. Potřebujete si o něčem promluvit? Kamarádka není k dispozici a na volání linky důvěry to není? Váš nejdražší vás vyslechne ve dne, v noci. Ale co když ho vaše problémy přestanou zajímat?
  8. Porozumění. Vaše problémy vždy nejlíp pochopí váš nejbližší. Ale když si přestanete rozumět? Co když pokládá svoje problémy za důležitější, než ty vaše?

  9. Rozptýlení. Všechno se vám hroutí, ale pořád je tu ten někdo, kdo vám přinese kytici, uvaří večeři nebo daruje polibek na dobrou noc s příslibem lepšího zítřka. V opačném případě je láska kouzelná v tom, že jsme schopni si zkazit vlasní život (nebo si ho alespoň pořádně zavařit), aby se ten druhý konečně nadechnul.
  10. Čistý pocit toho, že na nic nejste sám. O vaši radost, utrpení, smutek nebo hanbu se můžete podělit s někým dalším. Bonus je, že ho milujete. Pocit, který se nedá slovy popsat. Dýchal/a byste za něj, kdyby to bylo třeba. Prostě tu pro něj jste. Důležité však je, aby i on tu byl pro vás. Protože láska je důležitá. A věčná.
The 50 Most Romantic Things That Ever Happened -- if this doesn't make you believe in love, I don't know what will!:

Ann

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hedd hedd | Web | 25. října 2015 v 19:07 | Reagovat

Nějak nechápu to ne v závorkách v nadpisu... Je tam snad pro ty, kteří se zamilovat nechtějí? Či pro ty, kteří o lásku nestojí? Pro ty, kteří nestojí o důvody v článku vypsané? :-) Já si v duchu ono ne škrtám.

2 Ann Ann | E-mail | Web | 25. října 2015 v 20:55 | Reagovat

[1]: Je tam proto, že píšu i o nevýhodách lásky. Může opravdu bolet, takže si člověk občas říká, jestli by nebylo lepší se vůbec nezamilovat.

3 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 25. října 2015 v 21:10 | Reagovat

Fantastický článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama