Dovolená v Chorvatsku

14. září 2015 v 18:10 | Anna Michlová |  Názory, recenze
Pro všechny, kteří rádi navštěvují Chrovatsko a obdivují okolí Jadranského moře, vřele doporučuji navštívit malebné městečko Nin s překrásnými památkami po Římské kultuře, ležící nedaleko známějšího Zadaru nebo Zatonu. A jestli se ptáte na ubytování, rozhodně NE v Apartmánech Monika. Po tom, co nám majitelka ukázala naše "apartmá pro čtyři", které se skládalo z prťavé garsonky pro dva + pokoj, který měl v budoucnu nejspíš představovat byt pro onu majitelku, ve kterém jsme se nesměli dotýkat ,,jejích věcí", obývat pouze roh pokoje, kde nám ochotně rozložila gauč a na tom že máme spát. Dobře, v prostoru u gauče, kam jsme měli dovoleno vstupovat, byly také dvě komody, ale uvnitř zásuvek byly též majitelčiny věci...


Do vybavení apartmánu patřil ještě balkón u ložnice (té plnohodnotné), o který však za celý den ani paprsek světla nezavadil. Samozřejmě bez sušáku nebo šňůry. Kuchyň, jestli se tomu tak dá říkat, obsahovala absolutně minimální vybavení, co se příborů a nádobí týče a chyběly také ručníky nebo jídelní stůl! Bylo tam jen cosi prťavého.. Rozvrklaný stoleček, který už od pohledu zjevně hodně zažil a při myšlence, že bychom z něj měli jíst, běhal mráz po zádech. Hned po rozpačitém ubytování jsme se vydali na nákup a nakoupili vše nezbytné pro naše pětidenní přežívání. Kromě jídla a pití jsme koupili též ubrus (aby co nejvíce zminimalizoval riziko nákazy nějakou chorobou z onoho ubohého stolku), povlečení, houbičku na nádobí, toaletní papír, hadr a pár čistících prostředků pro důkladný úklid, než se něčeho v apartmánu dotkneme. Zní to, jako bychom byli z cukru, ale pohled na apartmán opravdu nebyl pro slabší povahy. Vrstva prachu na veškerém nábytku, po zemi chuchvalce prachu a v pokoji s gaučem podezřelý zatuchlý smrad.
Abych všechno jen nehanila, našlo se i něco, co jsme měli na apartmánu rádi. Vedle našeho gauče byly prosklené dveře a za nimi betonový plácek, který měl nejspíš v budoucnu sloužit jako terasa, z něhož se rozprostíral výhled na krásný záliv a starou část pobřeží Grad Ninu. Ráno jsme si vzali deku a šli se nasnídat na terasu J Po pár dnech na to ale přišla paní domácí a stropila scénu ve stylu ,,Chodíte na terasu, přestože jsem vám řekla, kde máte svůj vymezený prostor!", a když jsme se ohradili, že jsme nemohli vědět, že tam nesmíme, sklouzla k výrokům typu ,,Myslím si, že už jste vyrostli. Nebudu to říkat desetkrát, přeci už nejste děti!", což je, zdá se mi, trošku mimo mísu.
Po oněch pěti dnech jsme se rozhodli si pobyt prodloužit, počasí nám opravdu přálo, ale JINDE. Kousek od Moniky jsme objevili ubytovací zařízení, nesoucí název Vila Dalibor, jejíž majitel nám bez problémů poskytl veškerý komfort (byť jsme se zdrželi pouze jednu noc), o kterém se nám v Monice ani nesnilo. V ceně, která byla NIŽŠÍ, než v předešlém apartmánu, byla započtena vířivka (wellness Jacuzzi), sauna, venkovní bazén, kola (volně k dispozici), barbecue koutek na grilování, loď (!!), zahrada (každý apartmán měl vlastní soukromou zahradu) + veřejná květinová zahrada s houpačkami, lehátky a posezením. Součástí apartmánu byla prostorná prosklená jídelna, ručníky, televize a věž v každé ložnici, plně vybavená kuchyň (včetně vařeček, misek, metliček, struhadel, kvrdlaček, kávovaru atp...) a dvě koupelny.
Když jsme to viděli, mysleli jsme, že se jedná o skrytou kameru. Přemýšleli jsme i o tom, že bychom pozvali paní Moniku na večeři, do našeho nového apartmánu, zašli s ní do vířivky, užili si příjemný večer, ukázali věci, jako je toaletní papír, nůž nebo mikrovlnka a pak bychom ji nechali přespat na volné posteli (kterou nám majitel vily připravil asi pro chudého pocestného), aby nemusela trávit noc ve vlhkém sklepě, kterému říká (bez legrace) kancelář.
Sečteno a podtrženo, dovolená v zahraničí je krásná věc a my si ji nenechai zkazit ani nepříjemnou domácí, ani nepříiš komfortním ubytováním.
Ann
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama