Prosinec 2014

Smrt.. Osud nebo náhoda?

30. prosince 2014 v 22:00 | Ann |  Články
Myslíte, že se dá před smrtí utéct? Nebo věříte na osud? A pokud ano, dá se osud změnit?
Když někdo dostane smrtelnou nemoc, je jeho osudem zemřít. Smrt je konec konců osudem každého. Ale co když někdo opravdu dokáže uniknout smrti? Co třeba vězni v Osvětimi, které 27. 1. 1945 osvobodila Rudá armáda? Bylo jejich osudem zemřít nebo žít?
Je spousta otázek, na které nikdo s jistotou neodpoví.

Začala jsem číst velmi zajímavou knihu (po dočtení určitě zveřejním receni). Je o mladé pekařce, která má na tváři ošklivou jizvu od autonehody, při níž zemřela její matka. Na světě už jí zbyla jen babička. Židovka, co přežila Osvětim.
Na skupinové terapii se seznámí s devadesátníkem Josefem, který se s ní spřátelí a později ji požádá, aby mu pomohla se sebevraždou. Aby ji přesvědčil, vypráví jí, čeho všeho se dopouštěl.

Ještě jsem knihu nedočetla, ale zatím mi přišla zajímavá (a dramatická) ta část, kde se Josef ve vyprávění dostal až k Osvětimi.

,,Měl jsem zkušenosti z koncentračního tábora, právě tam jsem svou kariéru u SS začínal. Takže po devíti měsících v nemocnici mě zase do jednoho poslali. Tentokrát jako schutzhaftlagerführera ženského tábora. Odpovídal jsem za vězně, když byli přítomni v táboře. Anus mundi, tak táboru říkali sami vězni. Vzpomínám si, jak jsem vystoupil z transportu a prohlížel si ta železná vrata, mezi dvěma kovovými linkami se vinul nápis Arbeit macht frei. Práce tě osvobodí."
,,Anus mundi," prohodím. ,,Nikdy jsem o tom neslyšela."
Josef se zasmál. ,,Byla to jen přezdívka. Určitě znáte něco z latiny, ne? Znamená to prdel světa. Ale vy to místo znáte zřejmě spíš pod názvem Osvětim."

Tajemná ruina

17. prosince 2014 v 21:10 | Ann
Ahoj, stránka infoglobe.cz zveřejnila 1.11.2014 novou fotosouěž "Tajemné zříceniny, ruiny a opuštěná místa"a já Vás chci požádat o hlas pro fotku, která se vám z následujícího výběru bude líbit nejvíce :) .


Kousek od našeho domu už léta chátrá nedokončená stavba. Vždy mě to nějakým způsobem lákalo a proto jsem soutěž uvítala. Budu ráda za každou kritiku, rady nebo připomínky Usmívající se.

Music

14. prosince 2014 v 14:25 | Ann |  Články
Pár mých v poslední době oblíbených písniček.


Ann

Mikuláš 2014

11. prosince 2014 v 21:35 | Ann |  Fotky
Hrdinka

Hrdinka

čertice

Čertice

Maska

Maska


Mikulášská parta

Anděl

Anděl

Advent

7. prosince 2014 v 13:25 | Ann |  Články
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s přípravou Vánoc? Já to letos, přijde mi, bojkotuju Smějící se Loni jsem víkend před 1. adventem vyráběla věnce, uklízela a zdobila dům. Letos jsem kromě povinných perníčků a lineckého těsta, které mám už týden v ledničce, neuděala nic. Jak to letos hrotíte vy?


Moje ségra vyrobila krásný decentní věnec. Období Vánoc je přecejen krásné a lidé dnešní uspěchané doby si zaslouží chvilku pohody. I když to někomu může připadat hektické a splašené, je pěkné se sejít s rodinou, přispět do nějaké charity nebo dát vánočku bezdomovci. Nezáleží na tom, kolik ( a za kolik ) nakoupíte dárků. Vždyť o to přeci nejde :)

Ann